Stuttgart Eğitim Ataşeliği

Eğitim Ataşemiz Dr. Öğr. Üyesi Ümit Kaptı´nın 10 Kasım Mesajı

Eğitim Ataşemiz Dr. Öğr. Üyesi Ümit Kaptı´nın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete intikalinin 80. Yıldönümü’nde milletçe saygıyla yâd ediyoruz.

 

Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin ilanı yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarındandır. Yürütülen milli mücadelenin ve beraberinde kazanılan zaferin en büyük komutanı ise şüphesiz Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.

 

Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Anadolu’ya çıkması milletimizin istiklal azmini, birlik ve beraberliğini perçinlemiş, milli mücadelenin başarıya ulaşacağına olan inancımızı arttırmıştır. Nitekim onun ileri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde milletimiz zafere ulaşmıştır.

 

 Ancak bu şekilde devletimizin kurucusu Atatürk’e, vatanımızı korumak için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize karşı olan görevimizi yerine getirmiş oluruz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmek yerine O’nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Atatürk´ü aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü’nde bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhu şad olsun!

 

Dr. Öğr. Üyesi Ümit Kaptı

Eğitim Ataşesi

Kerner Platz 7, 70182 Stuttgart - 0049711264057

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.