Stuttgart Eğitim Ataşeliği

Ludwigsburg´ta Cumhuriyet Bayramı Töreni Coşkusu

Ludwigsburg´ta Cumhuriyet Bayramı Töreni Coşkusu

 

29-11-2018Ludwigsburg Türk Veliler Birliği’nin (LUTEV), 24 Kasım 2018´dedüzenlediği Cumhuriyet Bayramı kutlamasında birlik, beraberlik, coşku ve çocuklarımızın güzel gösterileri hakimdi. Törene T.C. Stuttgart Başkonsolosumuz M. Erkan Öner, Eğitim Ataşemiz Dr. Öğretim Üyesi Ümit Kaptı, Württemberg Türk Okul-Aile Birlikleri Dernekleri  Federasyonu Başkanı Burhan Uzun, Nürtingen Bölge Okul-Aile birliği Başkanı Güven Toymaz, Ludwigsburg ve Stuttgart´taki çok sayıda dernek başkanı, velilerimiz ve Türkçe ve Türk Kültürü derslerine katılan öğrenciler törene katıldı. Başkonsolosumuz yaptığı konuşmada Cumhuriyet rejiminin Türk Milletine en uygun yönetim biçimi olduğuna vurgu yaptı. Eğitim Ataşemiz yaptığı konuşmada Türkçe ve Türk Kültürü dersinin önemine değindi. Lutev Başkanı Güner Öztel, Cumhuriyet Bayramının anlam ve önemine değindikten sonra birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Cumhuriyetimizin 95. yılı için Doğum Günü pastası kesildi. Öğretmenlerimizin okul-aile birliği ile işbirliği içerisinde hazırladığı çok sayıda etkinlik sahnelendi. 

Ludwigsburg ve Stuttgart çevresindeki çok sayıda dernek başkanının katıldığı törende oluşan birlik ve beraberlik tablosunun devamını dileriz. Etkinlikte büyük küçük emeği geçen herkesi, tüm katılımcıları ve özellikle bu özel gün için çocukları hazırlayan bölge Türkçe öğretmenlerimizi ve tüm eğitim gönüllülerini tebrik ederiz.

29-11-2018

29-11-2018

29-11-2018

Kerner Platz 7, 70182 Stuttgart - 0049711264057

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.