Stuttgart Eğitim Ataşeliği

Stuttgart Eğitim Müdürlüğünden Öğretmenlerimize ´Hoşgeldin´ Yemeği

Stuttgart Eğitim Müdürlüğünden Öğretmenlerimize ´Hoşgeldin´ Yemeği

 

19.12.2018 Çarşamba günü Başkonsolosumuz M. Erkan Öner, Stuttgart’ta görevli tüm Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri, Württemberg Türk Okul Aile Birlikleri Dernekleri Federasyon Başkanı Burhan Uzun, Ludwigsburg Okul Aile Birliği başkanı Güner Öztel, Stuttgart Okul Aile Birliği başkanı Mehmet Çakmak, İl Eğitim Müdürü Thomas Schenk, Profesör Havva Engin, Stuttgart Eğitim Müdürlüğü Yabancı Öğrenciler Danışmanı Ali Gülbahar ve Heike Müller katıldılar. İlk önce tüm katılımcılar kendilerini tanıttılar. Başkonsolosumuz M. Erkan Öner Alman yetkililere bu tanışma toplantısı ve Türkçe ve Türk Kültürü derslerine okullarında verdikleri destek ve imkânlar için teşekkür etti. Almanya da yetişen Türk kökenli öğrencilerin iki dili de konuşabildiklerini ve gelecekte iki ülke arasında birer elçi olacaklarını ifade ettiler. İki ülke arasında ticaret ve dostluk ilişkilerinin gelecekte onlar sayesinde daha da ilerleyeceğini vurguladılar.

Stuttgart Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Çakmak, Türkçe ve Türk Kültürü derslerinin veliler için çok önemli olduğunu, Tam Gün okullarında Türkçe derslerinin daha verimli verilebilmesi için uygun şartların sağlanması gerektiğini ifade etti. 

Stuttgart İl Eğitim Müdürü Thomas Schenk de Başkonsolosumuz ve Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleri ile tanışmaktan memnuniyet duyduğunu, gelecekte de bu toplantıların düzenli bir şekilde devam etmesi konusunda dileğini belirtti.

Daha sonra Profesör Havva Engin Anadil dersi ile ilgili olarak Alman Eğitim Sisteminin değerleri ve kuralları konulu, öğretmenlerimiz için çok faydalı bilgiler içeren sunum yaptılar. 

 

Toplantı yakında tekrar bir araya gelme iyi dilek ve temennileri ile sona erdi.

24-12-201824-12-2018

Kerner Platz 7, 70182 Stuttgart - 0049711264057

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.